Ľudový chiropraktik - Napravenie

Masáže pre uvoľnenie tela

Naprávanie

Napravenie

Napravenie posunutých chrbtových stavcov, medzistavcových platničiek, krčných stavcov, panvovej a krížnej kosti, ramenných, bederných, kolenných kĺbov, klúčnej kosti, rebier, lakťov, zápästí, kolien, kotníkov, uvoľnenie svalov a šliach

Doma

Napravenie u Vás doma

Ak sa k nám nedokážete prepraviť, ponúkame Vám napravenie v pohodlí vášho domova. V súčasnoti Vás môžeme obslúžiť v regióne Západného slovenska a po dohode aj ďalej.

Do 48 hodín

Napravenie do 48 hodín

Stal sa Vám úraz a potrebujete urgentne napraviť? Pohľadáme pre Vás termín do 48 hodín

Napravenie v Sobotu

Ak Vám termín cez pracovný týždeň nevyhovuje, objednáme Vás na Sobotu alebo vybrané sviatky

Klasická a športová masáž

Klasická a športová masáž

Jedna z najviac využívaných masáží je práve klasická Fínska masáž. Súborom hmatov, ktoré sa aplikujú na tele klienta, stimuluje masér kožu, podkožie a najmä svaly, dochádza k lepšiemu prekrveniu pokožky, uvoľneniu svalstva a odbúraniu napätia, ktoré sú príčinou zatvrdlín a spazmov na svaloch. Zatvrdliny často spôsobujú bolesti nielen v mieste ich výskytu, pretože pohybmi tela sa môžu presúvať a tým môžu dráždiť nervy a ich dráhy jednotlivých častí tela, čo spôsobuje bolesť. Pravidelné masáže tieto zatvrdliny postupne uvoľňujú. Klasická masáž veľmi účinne pôsobí aj proti stresu a únave, ktorý na ľudí pôsobí denne.

Účinky klasickej masáže:
-zlepšuje prekrvenie jednotlivých oblastí tela, pomáha vylučovať škodlivé látky a podporuje imunitu tela
-zmierňuje bolesť, pomáha rýchlejšej liečbe chorôb a zranení
-pomáha odstrániť bolesť v krčnej a ramennej časti tela, bolesti súvisiace so zlým držaním tela, bolesti súvisiace so stresom a napätím
-podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, potných žliaz, vstrebávanie opuchov, alebo výronov
-pomáha odstrániť pocity únavy, zlepšuje výživu tkaniva, relaxuje svaly
-reflexne ovplyvňuje aj vzdialené orgány a má celkové účinky na organizmus, ktoré môžu byť upokojujúce alebo povzbudzujúce

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel

V ázijských ale už aj v našich krajinách sa masážam chodidiel začína venovať oveľa väčšia pozornosť ako tomu bolo doteraz. Masáž chodidiel totiž poskytuje nášmu telu mnohé zdravotne prínosy. Stimuláciou reflexných bodov sa odstraňuje úzkosť a navodzuje stav relaxácie. Masáž chodidiel zlepšuje aj cirkuláciu a detoxikáciu tela. Krv ktorá prúdi telom, na jednej strane prenáša kyslíka a živiny do buniek. Na strane druhej zároveň odnáša z buniek odpadové látky a toxíny. Za prítomnosti stresu dochádza k obmedzeniu prietoku krvi v cievach. Práve tu môže byť masáž chodidiel veľmi nápomocná, keďže odstraňuje stres a znovu obnovuje voľnú cirkuláciu krvi. Táto masáž taktiež vytvára harmóniu a rovnováhu v tele, pri trení a stláčaní bodov dochádza k spájaniu energetických dráh a meridiánov, čím sa v tele obnovuje optimálna energetická úroveň a energia potom môže opäť voľne a nerušene prúdiť telom.nReflexnou masážou na chodidle vytvárame relaxáciu, ktorá následne naštartuje v organizme liečivé procesy. Pravidelná masáž chodidiel tak prispieva k ochrane pred mnohými ochoreniami.

Reflexná masáž nôh je zameraná na vnútorné systémy nášho tela, na pohybový systém - hlava , chrbtica, kĺby, úrazy a ostatné problémy, harmonizačná zostava a celkové uvoľnenie tela. V našom tele všetko so všetkým súvisí, je to cesta za poznaním zázrakov nášho tela, preto potrebujeme vedieť jednotlivé funkcie orgánov a pohybového aparátu a zároveň súvislosti s nadväznosťami v ich prepojení. Táto masáž intenzívne posilňuje celý organizmus a pri dlhodobých chorobách by mala byť dôležitou súčasťou liečby.

Vákuová masáž - bankovanie

Vákuová masáž – bankovanie

Bankovanie sklennými bankami na tele človeka je veľmi účinná metóda uvoľnenia svalových spazmov, prekrvenia kože, podkožia a dokonca reflexne pôsobí na vzdialené orgány. Je to jedna z účinných metód, ktorá pôsobí na rôzne problémy súčasného spôsobu života ľudí. Banky prikladáme na tých miestach, kde sú bolesti.

Banky fungujú jednoducho, ale zato veľmi účinne - priložením banky na kožu, v ktorej sme pred tým ohňom vyhoreli kyslík, spôsobíme podtlakom vydutie kože do banky. Koža zväčší svoj objem roztiahnutím a oddialením pevných kožných buniek a následne na povrchu aj v hlbšej časti kože dôjde k jemnému potrhaniu krvných a lymfatických kapilár. Pri tom dochádza k pôsobeniu vysávania krvi, lymfy a tkanivového moku smerom do banky Banka pôsobí aj na ostatné štruktúry kože, elsatínové, kolagénové a svalové vlákna, potné žlazy, vlasové cibuľky a tukové bunky v tukovom tkanive. Podtlakom dôjde k jemnému roztrhaniu tukových buniek a tým k uvoľneniu tlaku na žilné a lymfatické kapiláry. Po odsatí banky sa použije jemná masáž a to spôsobí presúvanie nahromadených škodlivín, odpadových látok z metabolizmu, cudzorodých látok, solí a baktérií, ktoré sa hromadia práve v koži a podkoží, do hlbších a väčších krvných a lymfatických ciev a tým do vylučovacích orgánov.

Detoxikačná medová masáž

Detoxikačná medová masáž

Je to stará metóda pochádzajúca čiastočne aj z rusko-tibetských liečiteľských koreňov. Prostredníctvom medu dostávame do organizmu veľa účinných látok, minerálov, stopových prvkov, vitamínov, enzýmov, estrogénu a antibioticky účinných látok. Medovou masážou si môžeme dopriať účinnú detoxikáciu kože a podkožia, kde sa ukladajú rôzne škodlivé látky, „Éčka“, chemické látky zo životného prostredia, z liekov a podobne.

Medová masáž sa aplikuje hlavne na chrbát a sedaciu časť tela. Za pomoci špeciálnych hmatov dochádza pri tejto masáži k vylučovaniu toxínov cez pokožku, pričom sa tvorí žuvačkovitá šedá hmota, ktorá sa po masáži zotrie čistou osuškou a teplou vodou. Po medovej masáž môže v niektorých prípadoch prísť k zhoršeniu zdravotného stavu (únava, závrate, svrbenie kože), čo môže byť spôsobené účinnou detoxikáciou tela. Časti z toxínov sa môžu dostať pred vylúčením do krvného obehu, tie sa vyplavia vďaka zvýšenému príjmu tekutín a prechádzok po čerstvom vzduchu. Tento stav väčšinou prejde do 2-3 hodín. Pred masážou nie je vhodné natierať chrbát krémom.

Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi

Čierne okrúhle kamene majú schopnosť absorbovať a udržať teplo, a túto energiu odovzdať ľudskému telu ako jeden z čistých prírodných zdrojov. Lávové kamene majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom dokážu odstrániť bloky dôležitých bodov na meridiánoch. Ak sa cítime malátni, podráždení, bolia nás svaly, hlava, kĺby, je možné že máme čiastočne zablokované energetické cesty v našom organizme, ktoré nazývame meridiány. Lávové kamene harmonizujú tieto energetické dráhy a prehrievajú problematické svalové partie pri optimálne teplote 40-55st.C. Máloktorá masáž dokáže navodiť tak príjemné pocity. Základy tejto terapie spočívajú v použití niektorých z hawajských techník, ktoré majú v spojení s horúcimi kameňmi vysoký relaxačný a terapeutický účinok. Masáž stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, vyrovnáva energie v tele, postupne prehrieva celé telo a pomáha detoxikácii organizmu. Táto masáž pôsobí aj antistresovo, využíva sa aj v oblasti psychiky, kde účinne odoberá negatívnu energiu. Po terapii je dôležité doplniť tekutiny, najlepšie čistú vodu alebo čaje.

Baby masáž

Baby masáž

Masáž detičiek sa odporúča už od narodenia. Veľmi jemné, citlivé masírovanie celého detského telíčka olejom, posilňuje imunitný systém, napomáha k harmonizácii vnútorných orgánov, odstraňuje problém s nespavosťou, odstraňuje pocity úzkosti a strachu, stimuluje rozvoj tela, ducha a funguje i ako jemná reflexná terapia. Môže sa kombinovať s tehotenskou masážou pred pôrodom - jedná sa o masáž, pri ktorej sa uvoľňujú lymfatické cesty, svaly, kĺby a je výbornou prípravou na pôrod. Dodá budúcej mamičke veľmi dôležitú psychickú stabilitu. Masáž sa zameriava predovšetkým na relaxáciu svalov na nohách, v oblasti podbruška, panvy, šije a chrbta v sede. Jemná masáž bruška vedie k uvoľneniu svalov, a pretože túto masáž bábätko veľmi kladne vníma, pôsobí priaznivo i na jeho pohodu.

Jemné techniky a PIR

Jemné techniky a PIR

PIR = postizometrická relaxácia

Dorn metóda / Breussova masáž

Dorn metóda / Breussova masáž

Dornová metóda je jemná manuálna terapia, pomocou ktorej sú kĺby, stavce aj brány energie bezpečne a presne uvedené do pôvodných správnych polôh. Deje sa to za aktívnej spoluúčasti klienta. Berussova masáž je zameraná na svaly, ktoré sa nachádzajú pozdĺž chrbtice. Masážnymi hmatmi sa uvoľňuje celá chrbtica a uvoľňuje sa aj tlak na medzistavcové platničky. Počas masáže sa vtiera do chrbtice ľubovníkový olej. Je to jemná energeticko - manuálna masáž, ktorá uvoľní telesné, psychické i duševné blokády. Breussová masáž sa stala ideálnym doplnkom Dorn metódy.

Masáže pre dvojice

Masáže pre dvojice

Pri tejto terapii si môžete dopriať masáž spoločne s vaším partnerom, alebo s tým koho máte radi. Masáže pre dvojice sú vhodné pre manželské páry, milenecké páry, kamarátov/kamarátky, rodičov s deťmi a i ďalších. Je vhodná vtedy, ak chcete s niekým na kom vám veľmi záleží stráviť spoločný čas relaxom a uvoľnením, ale aj pre spestrenie dlhoročného vzťahu. Pomôže vám odpútať sa od každodenných povinností a bežných starostí, a tým znovu získať harmóniu tela aj duše. Pri tejto masáži sú v salóne dva masážne stoly vedľa seba, každého samostatne masíruje jeden masér a masérka. Ak je k tomu chuť a možnosť, môžu sa partneri pri masáži držať za ruky. Ako terapiu si môžete vybrať z rôznych druhov nami ponúkaných masáži.

Poradenstvo

Poradenstvo

v oblasti starostlivosti o vlastné telo a v predchádzaní bolestí pohybového aparátu